Skip to content
Pause slideshow
Play slideshow
Free shipping on orders over €75 (DE) 🚚
Subscribe to the newsletter and save €5 🤍
Pay by invoice with Klarna
icon-X
Close menu
Hyggebed®
The orthopedic dog bed
Incontinence and mite protection
Replacement covers
Cuddly pillows & blankets
Luxury blanket for you
Discover everything
COLLARS, LEASHES & HARNESSES
Discover everything
Collars & Leashes
Engraved dog tag
Harnesses
Draglines
Business 💩
Bags and treat bags
Safety in the dark
Play
Discover everything
Fabric toys
Enrichment toy
Balls & Co.
Pool toy
Balls & Co.
Snacks
Discover everything
Beef & Fish
Horse & Game
Poultry, Lamb & Goat
Vegetarian
Dog biscuits
Freezys - Freeze-dried
Dental care snacks
Dietary supplements
Feeding bars & bowls
Lick mats
Berths
Discover everything
Dog beds & resting places
Dog blankets
To travel
Care & Hygiene
Discover everything
Shampoo & Co.
hygiene
dental care
Brushes, Combs & Scissors
Bathrobes & towels
Dog clothing
Discover everything
Winter coats & sweaters
Raincoats
Bathrobes
Especially for dachshunds
DOG OWNER
Discover everything
Phone chains & keychains
Jackets & Sweaters
Dog poop bags
Gift ideas
%SALES%
account
Log in
Customer Service
Stores & opening hours
About us
Log in
instagram
Instagram
Facebook
YouTube
Cart
icon-X
Close cart
Your cart is currently empty.
Customer Service
Stores & opening hours
About us
Log in
instagram
Instagram
Facebook
YouTube
Language
English
Deutsch
Nederlands
English
icon-search
Search
icon-hamburger
Site navigation
account
Log in
icon-search
Search
Cart
Hyggebed®
The orthopedic dog bed
Incontinence and mite protection
Replacement covers
Cuddly pillows & blankets
Luxury blanket for you
Discover everything
COLLARS, LEASHES & HARNESSES
Discover everything
Collars & Leashes
Engraved dog tag
Harnesses
Draglines
Business 💩
Bags and treat bags
Safety in the dark
Play
Discover everything
Fabric toys
Enrichment toy
Balls & Co.
Pool toy
Balls & Co.
Snacks
Discover everything
Beef & Fish
Horse & Game
Poultry, Lamb & Goat
Vegetarian
Dog biscuits
Freezys - Freeze-dried
Dental care snacks
Dietary supplements
Feeding bars & bowls
Lick mats
Berths
Discover everything
Dog beds & resting places
Dog blankets
To travel
Care & Hygiene
Discover everything
Shampoo & Co.
hygiene
dental care
Brushes, Combs & Scissors
Bathrobes & towels
Dog clothing
Discover everything
Winter coats & sweaters
Raincoats
Bathrobes
Especially for dachshunds
DOG OWNER
Discover everything
Phone chains & keychains
Jackets & Sweaters
Dog poop bags
Gift ideas
%SALES%
Search
Search
Mail from the sea?
Sign up for our newsletter now and
GET 5 EUROS
off your first order
Enter your email
Subscribe
Subscribe
icon-right-arrow
icon-X
"Close (esc)"
icon-filter
Filter
Sort
Sort
Featured
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
SHAMPOO SENSITIVE FOR PUPPIES & SENSITIVE DOGS
LILA LOVES IT
from 11,90 €
87,60 €/l
SHAMPOO SHINE& COMB FOR COAT SHINE
LILA LOVES IT
21,90 €
8,76 €/100 ml
SILKY & SHINE CONDITIONER
LILA LOVES IT
from 9,50 €
FUR SPRAY ANTI-TANGLING
LILA LOVES IT
19,90 €
7,96 €/100 ml
Sold Out
Shampoo sample set
LILA LOVES IT
5,50 €
183,33 €/l
Wellness & Massage Brush for Dogs
B&B
12,99 €
Puppy Care Set
Greenfields
21,99 €
43,98 €/l
White Coat Shampoo - 270ml
Greenfields
11,99 €
44,41 €/l
Wire Coat Shampoo - 270ml
Greenfields
11,99 €
44,41 €/l
Black Coat Shampoo - 270ml
Greenfields
11,99 €
44,41 €/l
Cleankeeper Dry Bone
Wolters
32,99 €
Cleankeeper Dry Glove
Wolters
16,99 €
Cleankeeper Doormat – New Design!
Wolters
from 19,99 €
Sold Out
Curly Coat Shampoo - 270ml
Greenfields
11,99 €
44,41 €/l
Sold Out
Puppy Shampoo - 270ml
Greenfields
11,99 €
44,41 €/l
Sold Out
Colorful Coat SHAMPOO - 270ml
Greenfields
11,99 €
44,41 €/l
Declare revocation
icon-X
"Close (esc)"
icon-X
icon-chevron
icon-X
Dog shampoo – mild shampoo for dogs, coat care & skin protection